Kluczowe strony home 1Jeżeli program nie działa, zmień nazwy wszystkich zmiennych na inne, najlepiej zgodne z modną w przypadku danego języka konwencją.

Model kaskadowy wytwarzania oprogramowania jest mrzonką a wszelkie próby jej realizacji kończą się nieograniczonym zwiększaniem kosztów. Jeżeli przeczytałeś jakieś książki Parnasa i nie zamierzasz pisać już pracy magisterskiej z inżynierii oprogramowania - zapomnij nich. Testowanie - tester przygląda się pracy w/w osób i udowadnia im dlaczego są debilami, którzy zmarnowali czas i pieniądze firmy na realizację swoich kretyńskich pomysłów.

Empiryczne badania dowodzą, że w projekcie średniego ryzyka średniej złożoności opóźnienie związane z dochodzeniem gdzie wskazuje który wskaźnik zajmuje średnio 6 tygodni. W rzeczywistości dodatkowe wymagania są rezultatem przyjęcia błędnego założenia, że klient wie, czego chce. Analiza - analitycy producenta próbując wykrystalizować wymagania klienta tworzą szereg nowych wymagań, jego zdaniem niezbędnych do realizacji wymagań podstawowych.

Powstający program (jaki by nie był) jest produktem ubocznym tej sztuki, więc należy się cieszyć, że w ogóle powstał. Powyższe ograniczenie nie dotyczy autora opracowania, któremu przysługuje prawo do rozpowszechniania własnego tekstu wedle własnego uznania. Zadbaj pozytywne nastawienie do pracy, zapewnij sobie ciszę i spokój oraz przygotuj kubek gorącej herbaty - z pewnością przyda się podczas czytania dalszej części kursu.

Pamiętaj, że niniejszy kurs to nie jest czytanie jakiejś 'głupiej' i obowiązkowej książki.


Copyright © 2017 Kluczowe strony home 2